Zakład pogrzebowy

Gdańsk.

Spis treści:

W naszym gdańskim zakładzie pogrzebowym każdy klient poczuje się wyjątkowo obsłużony.
Dlaczego wybrać nasz gdański zakład pogrzebowy?
Czy wiesz, że gwarantujemy pełen wachlarz możliwości?
Jak postępować wraz z zakładem pogrzebowym po śmierci bliskiej osoby, jakie są procedury w Gdańsku?
Jakie są potrzebne dokumenty do pochówku w Gdańsku, abysprawnie współdziałać z zakładem pogrzebowym?
Jaką trumnę wybrać?
Jak wygląda współpraca z nami w zakresie pozycjonowania?
Gdzie znajdują się cmentarze w Gdańsku?
Pogrzeb wg wikipedii
Pogrzeby w Gdańsku na przełomie XIX i XX wieku z dziejów kultury funeralnej w dziewiętnastowiecznym mieście
Jakie wiązanki pogrzebowe w Gdańsku najczęściej są wybierane?
Transport międzynarodowy zwłok.
Opinie o gdańskim zakładzie pogrzebowym są najlepszym dowodem na jakość usług.
Biała trumna.
Wybór urn w Gdańsku.

4/05/2022 - Zakład Pogrzebowy.

W naszym gdańskim zakładzie pogrzebowym każdy klient poczuje się wyjątkowo obsłużony.

Działalność zakładu pogrzebowego, wymaga dużego doświadczenia, zaangażowania oraz zrozumienia dla najbliższej rodziny. Jeżeli nadszedł ten smutny czas, że trzeba wybrać się do nas to poniżej przedstawiamy wiele porad, które będą pomocne, aby dopasować swoje potrzeby do oferty, jaką posiadamy w naszym gdańskiem oddziale.

Każdy kto trafia to zakładu pogrzebowego zazwyczaj jest wyjątkowo obsłużony przez profesionalny personel. Firma pogrzebowa nie jest zwykłą działalnością i nie można jej porównać do żadnej innej. Specyfika pracy wymaga bardzo nietypowego i indywidualnego podejścia do każdego klienta.

Oferowane usługi pogrzebowe często zapewniają kompletną obsługę od wstępnych ustaleń do ostatecznego przebiegu ceremonii. Rynek tej branży ewaluuje od wieków i zmienia się na korzyść osób, które chcą na swój sposób pożegnać osobę zmarłą. Usługi zapewniają pomoc i wszelkie udogodnienia dla bliskich, aby pożegnanie było zapamiętane jako coś wyjątkowego. Jeśli chodzi o usługę transportu zwłok lub prochów osób zmarłych to załatwiamy wszelkie niezbędne formalności, gdy to jest na terenie kraju lub jeśli chodzi o międzynarodowy transport. W szczególnych przypadkach używane są wszelkie możliwe dostępne środki transportu takie jak samolot czy też statek. Zazwyczaj nie ma przeszkód aby sprowadzić trumnę czy też urnę z dowolnego kraju a najczęściej odbywa się to z Holandii, Norwegii i Niemiec.

Zakład pogrzebowy.

Dlaczego wybrać nasz gdański zakład pogrzebowy?

Mierząc się ze śmiercią osoby najbliższej jesteśmy zmuszeni, aby zgłosić się do najbliższego w mieście zakładu pogrzebowego. Wybór nie zawsze jest oczywisty, często sugerujemy się lokalizacją nie zwracając uwagi na szczegóły. W naszej firmie przedstawiamy istotne elementy pochówku, aby ostatnia droga i pochowanie zmarłego spełniało najwyższe standardy. Orszak pogrzebowy w ostatnim pożegnaniu to wiele elementów takich jak wybór karawanu, kwiatów, wieńców i wybór trumny lub urny co będzie stanowiło całość. Celem naszego domu pogrzebowego jest stworzenie bardziej indywidualnej, niezapomnianej i przystępnej cenowo usługi pogrzebu. Zapewniamy szeroką gamę różnych usług, w tym wstępne przygotowania, kremacje oraz pełną obsługę formalną. Rozumiemy, że podejmowanie wielu decyzji, które pojawiają się w momencie straty, może być trudne dlatego oferujemy nasze szczere wsparcie. Ciało jest często obecne w otwartej trumnie co pozwala bliskim, którzy kochali zmarłą osobę, uznać śmierć za rzeczywistość.

Czy doświadczenie naszego zakładu działającego w gdańsku jest ważne?

Wieloletnie doświadczenie daje pewność, że nasza firma rzetelnie obsługuje klientów oraz daje wiele możliwości związanych z indywidualnym podejściem do organizacji pogrzebu. Starając się sprostać oczekiwaniom najbliższych osoby zmarłej wiele osób poleca zakład pogrzebowy, z którego już korzystał ze względu na wysoką jakość usług. Gdańsk jest miastem wielokulturowym i często klientami są osoby o różnej wierze. Każdy pogrzeb jest inny i szczególny dla najbliższych rodziny i znajomych osoby zmarłej dlatego wwarto wybrać zakład z dobrymi opiniami.

Będąc od wielu lat w branży pogrzebowej nasz zakład ma duże doświadczenie i dlatego wiemy jak należy postępować z najbliższymi osobami osoby zmarłej. Specjalizując się w branży pogrzebowej pomagamy zorganizować wyjątkową ceremonię pożegnalną słuchając potrzeb i wizji naszych klientów. Zazwyczaj wychodzimy z propozycjami pięknego pożegnania bliskiej osoby zmarłej a nasi klienci podchodzą z dużą aprobatą do naszych propozyji.

Każdy element może być spersonalizowany taki jak trumna czy też wiązanki pogrzebowe za pomocą różnych motywów, kolorów i innych akcesoriów. Rodzina może dostarczyć osobiste słowa, które mogą pojawić się na ceremonii na cmentarzu. Procedury prawne, które należy wykonać są załatwiane na tyle na ile pozwala prawo, natomiast cała ceremonia jest obsługiwana ze szczególnym zwracaniem uwagi na detale. Pogrzeb oprócz rzeczy formalnych może być wyjątkowy, przeżywany w bardzo rodzinnej atmosferze zadumy i przemyśleń.

Czy wiesz, że gwarantujemy pełen wachlarz możliwości?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że aby kompleksowo zorganizować pogrzeb nasz zakład ma w swojej ofercie następujęce rzeczy:

 1. organizujemy transport zwłok,
 2. załatwimy wszelkie formalności i dokumentów, które są niezbędne,
 3. prowadzimy sprzedaż trumien,
 4. prowadzimy sprzedaż urn,
 5. prowadzimt sprzedaż kwiatów,
 6. kompleksowo organizujemy ceremonię pogrzebu.
 7. przygotowujemy miejsce pochówku,
 8. organizujemy zadaszenie, które jest na cmentarzu,
 9. posiadamy samochody - karawany do wyboru,
 10. organizujemy pieśni grane i śpiewane na cmentarzu - trąbka, skrzypce.
Zakład pogrzebowy Gdańsk.

Jak postępować wraz z zakładem pogrzebowym po śmierci bliskiej osoby, jakie są procedury w Gdańsku?

Przede wszystkim należy zachować podstawowe procedury począwszy od wezwiania pogotowia. Poniżej przedstawimy w punktach kilka porad w skrócie jak postepować podczas zgonu, śmierci najbliższej osoby, kogoś z rodziny czy też osoby obcej:

 • Jeśli zgon nastąpi w domu: w godzinach przyjęć przychodni do której należał zmarły, to dzwonimy po lekarza rodzinnego, który przychodzi do domu i wystawia kartę zgonu. Następnie dzwonimy do zakładu pogrzebowego
 • Jeśli zgon nastąpi w szpitalu, hospicjum lub domu opieki - odbieramy kartę zgonu i udajemy się do zakładu pogrzebowego, gdzie bezpłatnie zostaną wyrobione akty zgonu dla Państwa.

Poniżej szczegółowo opisany sposób postępowania osób zajmującej się sprawami osoby zmarłej.

 1. Zgłaszając się do zakładu pogrzebowego, aby muc rozpocząć organizację pogrzebu wymagane są niezbędne dokumenty takie jak: akt zgonu, dowód osobisty osoby zlecającej pogrzeb.
 2. Jeżeli pogrzeb ma być kredytowany niezbędnym będzie legitymacja rencisty lub emeryta osoby zmarłej (ewentualnie ostatni dokument np. wycinek renty, emerytury), aby zakład pogrzebowy mógł zgłosić się w imieniu zlecającego o przyznanie zasiłku. Będzie to potrzebne dla ZUSu a w przypadku rolnika KRUSu.
 3. W momencie, gdy pogrzebem zajmuje się wnuk, dziecko lub rodzeństwo osoby zmarłej będzie potrzebny akt urodzenia. Jest to wymagane, aby ustalić pokrewieństwo osoby zajmującej się pogrzebem.
 4. Jeżeli pogrzeb będzie miał odbyć się poza parafią osoby zmarłej, wymagana będzie zgoda księdza, gdzie należała osoba zmarła.
 5. Niezbędne dokumenty, które są wymagane aby dostać zasiłek pogrzebowy:
  • należy posiadać wniosek zasiłku pogrzebowego, który będzie wypełniony
  • akt zgodu - odpis
  • niezbędna będzie legitymacja rencisty lub emeryta, może być też odcinek ostatniej emerytury lub renty, a jeżeli osoba była pracująca zaświadczenie z zakładu pracy
  • jeżeli jest zamiar kredytowania pogrzebu wymagana będzie notatka z dowodu osobistego
 6. usługi pogrzebów są świadczone w każdym obrządku religijnym również świeckie.
 7. W Kościele Katolickim kremacje są możliwe od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Jakie są potrzebne dokumenty do pochówku w Gdańsku, aby sprawnie współdziałać z zakładem pogrzebowym?

Zakład pogrzebowy, aby miał mozliwość organizacji ceremonii pogrzebowej, jest zobowiązany do tego, aby dotrzymać wszelkich, podstawowych kwestii i dlatego też wymagał będzie nastepujących dokumentów:

 • karty zgonu,
 • aktu zgonu,
 • dowodu współmałżonka osoby zmarłej,
 • NIP zmarłego oraz współmałżonka,
 • Legitymację ZUS zmarłego oraz współmałżonka.

Jaką trumnę wybrać?

Wybór trumny często może być najtrudniejszą częścią przygotowań do pogrzebu, ponieważ jest to mocno wizualna część procesu. Ułatwimy Ci to tak łatwo, jak to tylko możliwe, biorąc pod uwagę to, co Twoim zdaniem odzwierciedla osobowość lub życzenia osoby, której pogrzeb organizujesz. Może to być po prostu tak proste, jak ten, który najbardziej Ci się podoba lub, jeśli masz na myśli konkretne wykończenie drewna lub budżet.

Biała trumna, dla kogo?

Często spotykamy się z klientami, którm podoba się biała trumna, jednakże nie są pewno dla kogo jest biała trumna. Podpowiadamy, że biały kolor trumny nie jest symbolem a po prostu wyborem przez członka rodziny, który uznał, że taki właśnie kolor bęedzie odpowiadał do pochówku dla osoby zmarłej. Biała trumna to specyficzny rodzaj pochówku, do którego każdy ma prawo i zawsze może się zdecydować, aby właśnie w takim kolorze trumny została pochowana osoba zmarła.

Biała trumna z kwiatami, zakład pogrzebowy gdańsk.

Gdzie i w jakich dzielnicach gdańska działa nasz zakład pogrzebowy?

Ceremonie odbywają się w kościałach i domach pogrzebowych w dzielnicach gdańska takich jak: (w przypadku, gdy jest pogrzeb świecki - domów pogrzebowych jest znacznie mniej niż kościołów i nie występują w każdej lokalizacji)

 • Oliwa
 • Osowa
 • Orunia
 • Przymorze
 • Brzeźno
 • Miasto Główne - Gdańsk Główny
 • Wrzeszcz
 • Przymorze
 • Jasień
 • Suchanino
 • Jelitkowo
 • Zaspa
 • Chełm
 • Ujeścisko
 • Śródmieście

Gdzie znajdują się cmentarze w Gdańsku?

Gdańsk, lokalizacja cmentarza. W Gdańsku jest piętnaście cmentarzy, jednakże działających jest znacznie mniej. Największy to Łostowicki, jest to cmentarz komunalny, który istnieje na powierzchni około 50 ha i znajduje się w pobliżu ulic Kartuskiej i Armii Krajowej oraz Łostowickiej. Wejście jest bardzo zadbane i ładnie jest zagospodarowana mała architektura, gdzie są posadzone tuje tworzące swego rodzaju ścianę. Znajduję się na terenie cmentarza, również dom pogrzebowy, który posiada kostnicę i pomieszczenia gospodarczo - techniczne.

Zakład pogrzebowy Gdańsk Oliwa.
Zakład pogrzebowy Gdańsk Osowa.
Zakład pogrzebowy Gdańsk Przymorze.
Zakład pogrzebowy Gdańsk Brzeźno.Jelitkowo
Zakład pogrzebowy Gdańsk Wrzeszcz - usługi pogrzebowe.Wrzeszcz
Zakład pogrzebowy Gdańsk Główny - usługi.Główne miasto
Zakład pogrzebowy Gdańsk Chełm, usługi pogrzebowe.Chełm
Zakład pogrzebowy z Gdańska Zaspy.Zaspa
Gdańsk Jelitkowo - usługi zakładu pogrzebowego.Jelitkowo
Gdańsk.
Zakład pogrzebowy Gdańsk Śródmieście - usługi.Śródmieście
Usługi pogrzebowe zakładu pogrzebowego z Gdańska Osowej.Osowa
Zakład pogrzebowy Gdańsk Jasień - usługi.Jasień
Zakład pogrzebowy Gdańsk Ujeścisko - usługi.Ujeścisko
Gdańsk Orunia - zakład pogrzebowy, usługi.Orunia
Zakład pogrzebowy Gdańsk Suchanino.Suchanino

Pogrzeb wg wikipedii

Do tradycyjnych form pożegnania zmarłego przyjętych w kulturze europejskiej jest towarzyszenie trumnie ze zmarłym (lub urnie z jego prochami) w pochodzie pogrzebowym (kondukcie żałobnym) w drodze na cmentarz, miejsca złożenia doczesnych szczątków. Osoby towarzyszące niosą ze sobą zwykle wieńce i wiązanki kwiatów, które na koniec składane są na grobie zmarłego. Obrzędy towarzyszące grzebaniu lub paleniu zwłok zależą od lokalnych tradycji i zwyczajów. Przyjęty jest powszechny zwyczaj we wszystkich kulturach zawiadamiania znajomych i przyjaciół o fakcie pogrzebu bliskiej osoby. Odbywa się to w postaci nekrologów publikowanych w prasie oraz rozwieszanych w miejscach publicznych. Ogłoszenia takie zawierają często elementy graficzne, wskazujące na przynależność religijną zmarłej osoby lub jej bezwyznaniowość. Na pogrzeb nie zaprasza się, a przychodzą zwykle ci, którzy czują taką potrzebę[1]. Rodzinie zmarłych zwyczajowo składa się kondolencje, czyli wyrażone w uroczystych słowach współczucie i żal z powodu śmierci ich bliskiej osoby. Kondolencje składane są osobiście, tuż po pogrzebie lub korespondencyjnie, gdy nie było możliwości uczestniczenia w pogrzebie lub nie ma możliwości spotkania się z rodziną zmarłego w krótkim czasie po tej uroczystości. Od tradycyjnych form pogrzebu odstępuje się w sytuacjach wyjątkowych, takich jak wojny czy masowe klęski żywiołowe, gdy wielka liczba zmarłych nie pozwala na ich identyfikację, względnie nie ma środków finansowych i czasu na organizowanie pojedynczych pogrzebów. W takich sytuacjach stosuje się grzebanie zmarłych w mogiłach zbiorowych. Innym przykładem są osoby niewierzące, które mogą oczekiwać, aby ich pogrzeb był świecki, czyli aby obrzędy religijne zastąpić świeckimi.

Pogrzeby w Gdańsku na przełomie XIX i XX wieku. Z dziejów kultury funeralnej w dziewiętnastowiecznym mieście

Analizując gdańską obyczajowość pogrzebową oraz występującą w innych miastach, można zauważyć liczne analogie. Do Gdańska, mimo jego prowincjonalnego charakteru, docierały najważniejsze nowinki w dziedzinie kultury pogrzebowej, przede wszystkim z niemieckiego obszaru kulturowego. U schyłku XIX w. istniały liczne przedsiębiorstwa pogrzebowe połączone ze specjalistycznymi sklepami oferującymi artykuły żałobne. Swoje usługi reklamowały w prasie codziennej. W Gdańsku występowało także wiele motywów zdobniczych zgodnych z trendami panującymi w epoce – popularnym elementem dekoracji żałobnych była m.in. palma.

Ceremonie pogrzebowe miały uroczysty charakter, na miarę lokalnych możliwości. Każdy z pogrzebów osób powszechnie znanych przyciągał liczne grono uczestników. Zdarzały się uroczystości o znaczeniu przynajmniej regionalnym (w przypadku pogrzebów członków władz prowincji i miasta lub najbliższych członków ich rodzin). Ze specyfiką miasta wiązały się m.in. takie elementy jak oprawa muzyczna. Najczęściej wzmiankowanymi pieśniami są chorały ewangelickie, gdyż w wieku XIX najliczniejszą grupę wyznaniową w mieście stanowili ewangelicy42. Zauważalna jest również popularność orkiestr wojskowych, która wiązała się najprawdopodobniej z garnizonowym charakterem miasta43. Forma uroczystości pogrzebowej była zależna od zamożności i statusu zmarłego, śmierć nie unieważniała hierarchii społecznej.

Zakład pogrzebowy z Gdańska - karawan.
Zakład pogrzebowy kiedyś.

Jakie wiązanki pogrzebowe w Gdańsku najczęściej są wybierane?

Kwiaty jakie towarzyszą podczas uroczystości pogrzebowych to nieodzowny element złożenia w pewnym sensie hołdu osobie zmarłej. Zazwyczaj najbliższa rodzina zamawia w gdańsku wiązanki pogrzebowe, które leżą na trumnie lub przy urnie podczas pogrzebu w kościele. Chcąc kupić najpiękniejsze kwiaty czy wieńce często jest tak, że trudno dokonać wyboru. Poprzez lata doświadczeń wyselekcjonowaliśmy najlepsze wieńce i kwiaty ograniczając się do kilkudziesięciu propozycji co z pewnością ułatwi wybór a co za tym idzie pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu przy wyborze.

Nowoczesne wieńce na pogrzeb zakładu pogrzebowego z gdańska.
Wieniec kwiatów zakładu pogrzebowego z gdańska.
Wieniec pogrzebowy Gdańsk.
Kwiaty przy trumnie zmarlego.
Zakład pogrzebowy w Gdańsku.

Przewozimy zwłoki, ciała zmarłych transportem międzynarodowym i krajowym.

Transport zwłok, ciała lub prochów zmarłego w Gdańsku - krajowy i międzynarodowy.

Wychodząc na przeciw wymaganiom i potrzebom klientów transport międzynarodowy i krajowy zwłok, ciał osób zmarłych jest dobrze zorganizowany ale wymaga dopełnienia wielu formalności. Oczywiście my zajmujemy się wszystkim co niezbędne od tego, że posiadamy pozwolenia na transport poprzez organizację przewozu, aż po załatwianie wszystkich dokumentów. Działaliśmy na terenie całej polski, jak również w wielu krajach europy sprowadzając ciała osób zmarłych specjalistycznym karawanem chłodnią.

Opinie o gdańskim zakładzie pogrzebowym są najlepszym dowodem na jakość usług.

Zakład pogrzebowy Gdańsk, opinie.

Zakład pogrzebowy i opinie o nim to istotny czynnik przy wyborze usługodawcy. Mając na uwadze specyfikę prowadzenia zakładu w Gdańsku liczymy się z opiniami, ponieważ to podstawa naszej pracy, czyli słuchanie głosu naszych klientów. Zawsze spełniamy najważniejsze kryteria oceny, ponieważ całość naszej pracy dotyczy osób smarłych i ich rodzin a co za tym idzie osób, które są w trudnej sytuacji życiowej po stracie najbliższej osoby. Każdy klient może liczyć na nasze zrozumienie i wsparcie.