Transport zwłok z Norwegii, Niemiec i Szwecji do Polski

Gdańsk

2020 listopad

Transport zwłok z norwegii, przewóz przez europę, sprowadzenie ciała osoby zmarłej nie stanowi większego problemu dla profesionalistów. Śmierć jest częścią życia i może zdarzyć się na wakacjach lub w podróży służbowej. Niezależnie od tego, czy szukamy transportu zwłok z Norwegii czy innego kraju warto kontaktować się z profesjonalnym domem pogrzebowym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie przewozu zwłok na całym świecie.

Większość zakładów pogrzebowych chętnie pomoże i przygotuje pisemną ofertę dostosowaną do potrzeb klienta w zakresie sprowadzenia zwłok z Norwegii. Domy pogrzebowe są także wsparciem w określonym czasie i chętnie podejmują się najcięższych zadań związanych z przewozem zmarłego, aby po śmierci można było przeprowadzić tradycyjny polski pogrzeb.

Zanim zwłoki zostaną wywiezione za granicę, należy spełnić liczne międzynarodowe i krajowe formalności. Tu mowa głównie o wymaganych dokumentach i odpowiadających im trumnach. W zależności od kraju transport zwłok może być zorganizowany drogą lądową karawanem lub jeśli są to duże odległości samolotem. Wiele zakładów ma duże doświadczenie w transporcie zmarłych drogą powietrzną i z pewnością obsłużą całościowo i zaangażowaniem. Firmy pogrzebowe planują i kalkulują dokładnie, który z rodzajów transportu jest najlepszym wyborem, nigdy nie pomijając osobistych życzeń najbliższej rodziny. Biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak czas i koszty, firmy doradzają kompleksowo i znajdują najlepsze rozwiązania.

Usługi najczęściej obejmują transport zwłok samochodem lub samolotem z zakłady pogrzebowe zajmują się całą organizacją i realizacją transportu po konkurencyjnych cenach. Wiele zakłądów na życzenie może zorganizować odpowiednie rytuały religijne szanując różne religie, narodowości, wierzenia i osobiste życzenia.

W większości życzeniem zmarłego było, aby pewnego dnia został pochowany w swoim rodzinnym kraju, gdzie przodkowie znajdowali wieczny odpoczynek. Ponadto większość członków rodziny mieszka w swoim kraju, czyli osoby bliskie, które biorą udział w pogrzebie i chcą po raz ostatni pożegnać się ze zmarłym. Ponadto istnieją różne zwyczaje religijne i tradycyjne, których należy przestrzegać podczas pochówków, co nie byłoby możliwe w innych krajach poza domem.

Transport zwłok z Norwegii, przewóz, sprowadzenie.
INFOGRAFIKA - Transport zwłok z Norwegii, przewóz, sprowadzenie.

Transport zwłok z Norwegii i koszty z tym związane

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy transport będzie odbywał się drogą lądową czy powietrzną, ponieważ ma to duży wpływ na cenę.

Transport zwłok, ciała osoby zmarłej lub szczątków do Gdańska to średni koszt około 8000zł. PLN wg. najświeższych informacji z zakładów pogrzebowych. Cena kształtuje się na poziomie około 7000zł PLN w przypadku transportu drogoweo specjalistycznym samochodem czyli karawanem. Samolot będzie wynosił około 9000zł. PLN ale tutaj jest to cena bardzo poglądowa ze względu na rodzaj przewoźnika.

Przewóz zwłok z Norwegii przez różne kraje aż do Polski

Przewożąc zwłoki karawanem czyli samochodem specjalistycznym musimy wziąć pod uwagę wydłużony czas natomiast samolotem będzie to czas o połowę krótszy o ile będzie to zgrane z obecnym rozkładem lotów.

Czas zależy od rozkładu lotów przez różne linie lotnicze. Jeżeli będzie to czas kiedy akurat jest wykonywany lot to przewóz zwłok nastąpi bardzo szybko. Zdarzają się przypadki, że dodatkowym utrudnieniem czasowym jest duża odległość miejsca zgonu od lotniska co powoduje dodatkowe czynniki czasowe poprzez angażowanie karawanu.

Czy sprowadzenie zwłok z Norwegii wymaga specjalnych dokumentów i trzeba przejść przez skomplikowane formalności?

Niestety ale wymaga to specjalnego pozwolenia, aby sprowadzić zwłoki, ciało osoby zmarłej lub prochy czy też szczątki.

Konsul Rzeczpospolitej Polskiej w Norwegii w mieście Oslo wydaje takie zezwolenie i na tej podstawie można rozpocząć całą procedurę sprowadzania zwłok z Norwegii. Wszystkie te formalności załatwia zakład pogrzebowy, który przejmuje całą procedurę na siebie, aby najbliższa rodzina nie musiała w jakikolwiek sposób martwić się w tak trudnym czasie jak śmierć osoby najbliższej.

Oryginały dokumentów jakie należy przedłożyć w Ambasadzie RP w Oslo:Norwegia wg wikipedii

Norwegia, urzędowo Królestwo Norwegii – państwo w Europie Północnej będące monarchią konstytucyjną, którego terytorium obejmuje zachodnią i północną część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard, Wyspę Bouveta i Lofoty. Ma łączną powierzchnię 385 207 km² i liczy 5 367 580 mieszkańców (2015). Graniczy ze Szwecją niemal na całej długości granicy; znacznie krótsze odcinki oddzielają Norwegię od Finlandii i Rosji. Kraj ma również granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią. Stolicą Norwegii jest Oslo. Długa, licząca ponad 20 tys. kilometrów linia brzegowa znana jest z charakterystycznych zatok, tzw. fiordów. Nazwa kraju pochodzi od staronordyckiego nord vegen (pol. droga na północ).

Przykładowy cennik sprowadzenie zwłok z Norwegi transportem lotniczym lub przewóz drogowym.

Lp. Rodzaj transportu Cena
1 Samolot 9500zł PLN
2 Karawan 7000zł PLN
3 Kolej Niedostępne
Średnia cena około 8000zł. PLN
Niniejszy cennik nie jest ofertą i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Transport zwłok z Norwegii, przewóz, sprowadzenie do Polski, do Gdańska.
Przewóz zwłok z Norwegii.
Sprowadzenie zwłok z Norwegii.
Sprowadzanie zwłok z Norwegii.
Sprowadzenie zwłok z Norwegii  do Polski.
Transport zwłok z Norwegii.