Transport międzynarodowy zwłok

Gdańsk.

7/2/2021

TRANSPORT ZWŁOK

Kiedy miejsce śmierci bliskiej nam osoby jest odległe od rodzinnego miasta lub miejsca pochówku większość firm jest w stanie zajać się całą procedurą transportu zwłok lub prochów zmarłych. Organizowany jest transport zwłok lub prochów z terenu całej europy i świata. Doświadczenie w tym zakresie z różnych krajów np. z Irlandii, Anglii, Szwecji, Niemiec, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Chorwacji, Holandii, Finladnii czy też Rumuni ma wiele firm w branży. Aby rozpocząć całą procedurę należy się zgłosić do najbliższego zakłądu pogrzebowego, który zajmuje się transportem, przewozem zwłok z zagranicy. Po otrzymaniu pełnomocnictwa firm jest w stanie dowieść zmarłą osobę do domu rodzinnego a następnie do najbliższej chłodni. Transport międzynarodowy zwłok lub prochów zmarłych, aby odbywał się jak najszybciej, używane są wszelkie środki typu transport lądowy, morski, kolejowy czy też lotniczy jeśli jest taka konieczność.

Transport zwłok Gdańsk.
2020 listopad

Transport międzynarodowy zwłok przez zakłady pogrzebowe w Gdańsku jest organizowany w bardzo szybkich terminach! Tylko dwa dni na sprowadzenie zwłok do Polski lub prochów osoby zmarłej do Polski bezpośrednio do Gdańska z Niemiec, Danii czy Holandii - deklarują firmy pogrzebowe.

Zakłady pogrzebowe dysponując kontaktami i doświadczeniem zapewniają przewóz zwłok lub prochów z całego świata m.in. z Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i Australii. Używany jest każdy środek transportu taki jak samolot, kolej, statek oraz karawan czyli samochód osobowy specjalistyczny. Najczęściej transportowane są zwłoki osób zmarłych z Niemiec, Anglii (Wielkiej Brytanii), Rosji, Danii, Holandii, Rumunii, Francji, Hiszpanii, Norwegii, Słowenii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych lub na Ukrainę.

Transport zwłok z Danii to bardzo najczęstrzy kierunek, gdzie zakłady wysyłają swoje karawany czyli odbywa się to drogą lądową. Procedury są bardzo podobne tak jak w pozostałych przypadkach z innych państw.
Przewóz zmarłego do Rosji czyli poza kraj Unii Europejskiej. Tak samo jak transport zwłok z Norwegii czyli kraju, który nie należy do Unii wygląda pomimo wszystko inaczej. Szerzej opisujemy w dziale "z Norwegii". Wyjaśniamy tam jakie dokładnie obowiązują procedury jakie są niezbędne formalności oraz do jakich instytucji należy się zgłaszać, aby można było dokonać sprowadzenia zwłok lub prochów osoby zmarłej.
Sprowadzenie zwłok ze szwecji często odbywa się statkiem ze względu na dość znaczne obniżenie kosztów w stosunku do drogi powietrznej czyli samolotem. Niestety w takim przypadku wydłuża się czas a co za tym idzie wszystkie procedury związane z pogrzebem w Poslce. W takim przypadku rodzina musi zdecydować, który z czynników jest ważniejszy czy czas czy koszta z tym związane. Oczywiście zależy to od życzenia najbliższej rodziny i według tego większość zakładów pogrzebowych się dostosowuje.
Transport zwłok z europy różni się tym czy dany kraj należy do unii europejskiej czy też nie. Chociażby biorąc pod uwagę fakt czy przejeżdzamy w strefach Szengen.

Systematycznie będziemy opisywać jak wygląda sprowadzanie zwłok z każdego kraju osobno, aby nie było wątpliwości podczas procedur oraz aby ceny takich usług były ogólnodostępne biorąc pod uwagę wiele zakładów pogrzebowych.

Transportowanie zwłok, ciała osób zmarłych na poziomie międzynarodowym wymaga doświadczenia

Transport ciała zmarłego z zagranicy Gdańsk.
Gdańsk - cena pogrzebu.
Gdańsk - cena pogrzebu.
Transport zwłok z europy, spoza unii europejskiej np. z Anglii, Norwegii, Rosji, Szwajcarii.

Poniżej lista krajów, które są najczęściej obsługiwane przez zakłady pogrzebowe jeśli chodzi o transport międzynarodowy. Przewóz najczęściej odbywał się:

Ceny transportu międzynarodowego zwłok, osoby zmarłej są ustalane indywidualnie i zależą od wielu czynników

 1. czy niezbędne będzie transportowanie samolotem czarterowym, rejsowym czy indywidualnie
 2. czy samochód, który będzie użyty będzie chłodnią czy zwykłym karawanem
 3. czy transport będzie odbywał się w okresie mroźnej zimy czy w temeraturach plusowych
 4. czy jest to trasport w trumnie czy trasport urny
 5. czy do transportu będzie potrzebny dwu czy jedno osobowy zespół
 6. czy będzie to sprowadzenie zwłok, ciała osoby zmarłej z Europy czy spoza kontynentu np. Ameryki, Afryki, Azji czy też Australii
 7. istotne jest ile będzie to kilometrów
 8. ważne jest też to czy kraj, z którego będzie odbywał się transport należy do Unii Europejskiej

Samochody zakładu pogrzebowego z Gdańska. Każdy zakład posiada samochody do przewozu osób zmarłych tzw. karawany. Mogą to być karawany w stylu od retro poprzez tradycyjne duże (vany), aż po nowoczesne i luksusowe. Jeśli chodzi o samochody retro często był to przerabiany Ford Transit, który jest tak zaprojektowany i wykonany, aby przypominał karawan z początków produkcji samochodów lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Duży dostawczy przerobiony na karawan, wymaga najmniej przeróbek dlatego zazwyczaj jest najtańszy w ofercie jest on w stanie pomieścić bardzo dużą ilość kwiatów wraz z trumną. Do wyboru firmy mają też auta luksusowe, które są przeróbkami marek premium jakich jak Jaguar, Mercedes klasy E, czy też np topowym samochodem pogrzebowym (karawanem) jest Rolls Royce, z lat szcześćdziesiątych, który jest jednocześnie samochodem zabytkowym.

Wspópraca w transporcie z innymi zagranicznymi krajami jest niezbędna

Usługi pogrzebowe Gdańsk, cennik - najtaniej.

Odbiór trumny z lotnisk

 1. kontakt telefoniczny z zakładem pogrzebowym
 2. wizyta w zakładzie pogrzebowym
 3. podpisanie niezbędnych dokumentów
 4. rozliczenie - płatność
 5. podanie czasu przywozu będzie zależało od wielu czynników i samo ustalenie czasu transportu trwa zazwyczaj do 48 godzin
 6. sprowadzenie trumny środkami transportu: samolot, statek, karawan, kolej
 7. przewóz do chłodni na terenie kraju


Transport, przewóz, odbiór, sprowadzenie.

pobierz informacje dot. międzynarodowego transportu zwłok, ciała osoby zmarłej z zagranicy w pdf

Cennik przewozu, transportu zwłok, ciała osoby zmarłej.
Transport lotniczy, samolotem zwłok, ciała z zagranicy.
Cennik, transport międzynarodowy i krajowy samolotem zwłok, ciała zmarłego.
Lp. Kraj z którego nastąpił transport Cena
1 z Niemiec koszt przewozu karawanem chłodnią wyniósł około 3900zł.
2 ze Stanów Zjednoczonych USA 20000zł. to transport trumny ze zwłokami, ciałem osoby zmarłej karawanem i samolotem
3 z Norwegii (poza Unią Europejską) Od 5500zł. do 6900zł.
Niniejszy cennik nie jest ofertą i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.